Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Hand made - sztuka robienia czegoś z niczego

  |   Gaba

Ręcznie robiona biżuteria z każdym dniem staje się coraz bardziej modna. Zauważyć to możemy po rosnącej liczbie stoisk najczęściej w galeriach handlowych czy też w centrach miast właśnie z takimi wyrobami. Dlaczego jej popularność, aż tak gwałtowanie rośnie? Powodów jest kilka. Pierwszym i najważniejszym z nich jest to, że biżuteria ta jest oryginalna. Na specjalne Twoje zamówienie, osoby zajmujące się tego rodzaju sztuką mogą stworzyć dla Ciebie unikatowy komplet kolczyków, bransoletkę czy też naszyjnik. Opcji do wyboru masz wiele, bo zakres jaki obejmuje „handmade” ciągle się poszerza, a co najważniejsze – możesz wybrać sobie nie tylko rodzaj biżuterii jaki chcesz posiadać, ale także materiał z jakiego chcesz, aby został on wykonany – kamienie półszlachetne? elementy posrebrzane? a może modelina lub filc? Decyzja należy tylko i wyłącznie dla Ciebie. Masz pełną swobodę wyboru, dzięki któremu poczujesz się wyjątkowo, bo nikt oprócz Ciebie takich ozdób posiadać nie będzie.


Oprócz oryginalności tego typu biżuteria charakteryzuje się ciągłym „byciem na czasie”. Nieważne, że dziś modne są ozdoby plastikowe, a jutro z filcu – dla osób tworzących „handmade” to żaden problem. Wystarczy tylko zakupić odpowiednie materiały i w ciągu chwili stworzyć wyroby, które ponownie będą cieszyć się ogromną popularnością. A co ważne, ta ręcznie robiona biżuteria nie należy do wyjątkowo drogich. Analogiczne jest to, że wybierając ozdoby stworzone z tańszych materiałów, za zakup zapłacimy o wiele mniej. Dlatego warto wybierać biżuterię stworzoną z modeliny, blaszek, ciekawie uformowanego plastiku czy też filcu. Przy dość niewielkich wydatkach będziesz posiadała niepowtarzalne ozdoby, a przy tym nie zaliczysz modowej wpadki.


Biżuteria „handmade” jest świetnym rozwiązaniem również dla osób chcących połączyć przyjemne z pożytecznym. Rozwijając swoje zainteresowania, swoje hobby przy okazji możesz także zarobić trochę gotówki. Ręcznie robiona biżuteria staje się coraz większym hitem na rynku, a więc powodzenie Twojego małego „interesu” jest niemalże gwarantowane. Ozdoby możesz przecież sprzedawać przez Internet, na lokalnym rynku lub spróbować rozpocząć współpracę z właścicielami stoisk z taką biżuterią w galeriach handlowych. A nuż Ci się uda i zostaniesz jedną z niewielu osób, która z pracy będzie czerpała również przyjemność.


Jednak jak każdy rodzaj działalności, tak i tworzenie biżuterii „handmade” ma swoje minusy. – Wiele razy spotkałam się, że tego rodzaju ozdoby były robione niestarannie, schematycznie, byle by coś zrobić i na tym zarobić. Od razu widać było mało zaangażowania i pomysłu ze strony twórców ozdób – twierdzi Natalia, fascynatka ręcznych wyrobów. Wszystko jest okej, gdy biżuteria jest wykonana oryginalnie, a każda na przykład bransoletka jaką stworzył „artysta” jest inna od pozostałych.


Innym „problemem” tego rodzaju biżuterii jest sam fakt, że nie pasuje ona wszystkim kobietom. Broszki z filcu w intensywnych kolorach w kształcie rajskiego ptaka nie przypnie sobie do eleganckiego żakietu bizneswoman, bo się będzie to po prostu ze sobą gryzło. A więc warto, zabierając się już za ręczne tworzenie ozdób, zadbać o to, aby w naszym asortymencie znalazły się wyroby dla każdej grupy wiekowej i dla osób pochodzących z najróżniejszych grup społecznych.


Adrianna Pałka

Komentarze

Do góry